Vi opdaterer vores hjemmesidedesign for at forbedre oplevelsen på vores hjemmeside.

PERSONALE

Du kommer i kontakt med os ved at sende en mail til én af mail-adresserne nedenfor. Eller du kan ringe på telefonnummeret ud for den person, du ønsker at tale med -  eller via hovedtelefonnummeret (kordegn Dorte Hartig) 


Portrætfoto af Christina Bratkov

 

 

 

 

 




Daglig Leder, Leder for de ansatte og de frivillige
Christina Rydkjær Bratkov

Tlf.: 46 15 01 80 / 24 80 97 10
E-mail: christina@strandkirken.dk
Mandag fri

Portrætfoto af Dorte Hartig

 

 

 

 





Kordegn / webmaster
Dorte Hartig
Tlf.: 46 15 01 78
E-mail: dorte@strandkirken.dk
Træffes på telefon mandage fra 9.30 - 14.00
Træffes i kirken og på telefon tirsdag - fredag 9.30 - 14.00

Portrætfoto af Steffen Starup

 

 

 

 

 



Kirketjener
Steffen Starup
Tlf.: 46 15 01 78 (kirkens hovednummer)
E-mail: steffen@strandkirken.dk
Torsdag fri


Portrætfoto af Lærke Lindgren

 

 

 

 

 



Kirketjener
Lærke Lindgren
Tlf.: 46 15 01 78 (kirkens hovednummer)
E-mail: laerke@strandkirken.dk
Fredag fri

Portrætfoto af Merete Laursen

 

 

 

 

 



Organist
Merete Laursen
Tlf.: 29 66 97 39 
E-mail: merete@strandkirken.dk
Mandag fri

Leder af børne- og familiearbejdet
Simon Grønne-Grann
Tlf.: 40 22 23 73
E-mail: simon@strandkirken.dk
Træffes mandag - fredag

Portrætfoto af Samuel Skadkær-Munch

 

 

 

 





Ungeleder / lovsangskoordinator
Samuel Skadkær-Munch
Tlf.: 23 48 11 98
E-mail: samuel@strandkirken.dk
Mandag fri

Portrætfoto af Lisbeth Jensen


 

 

 


 

Vikar for diakoni m.v.
Lisbeth Jensen
Tlf.: 91 17 41 21
E-mail: lije@strandkirken.dk
Træffes kun efter aftale

Ophavsret: