Ansatte i kirkens stab

Du kommer i kontakt med de ansatte i kirken ved at ringe på nedenstående direkte telefonnummer eller hovedtelefonnummeret via vores kordegn eller kontakte os på nedenstående e-mail-adresser.

Christina Rydkjær Bratkov
Daglig leder
Leder for ansatte og frivillige
Tlf. 24 80 97 10
christina@strandkirken.dk
Træffes mandag - fredag    
    Dorte Hartig
Kordegn / webmaster
Tlf. 46 15 01 78
dorte@strandkirken.dk
Træffes mandag - fredag
Merete Laursen
Organist
Tlf. 29 66 97 39
merete@strandkirken.dk
Træffes bedst tirsdag-fredag
Sara Hansen
Børne- og familieleder
Tlf. 20 23 44 04
sara@strandkirken.dk
Træffes tirsdag - fredag
Steffen Starup
Kirketjener
Tlf. 46 15 01 78 (kirkens hovednummer)
steffen@strandkirken.dk
Træffes mandag, tirsdag, onsdag og fredag

Lærke Lindgren
Kirketjener
Tlf. 46 15 01 78 (kirkens hovednummer)
laerke@strandkirken.dk
Træffes mandag - torsdag
 

Lisbeth Jensen
Vikar indenfor diakoni
Tlf. 91 17 41 21
lije@strandkirken.dk
Træffes efter aftale
Samuel Skadkær-Munch
Ungeleder / lovsangskoordinator
Tlf. 23 48 11 98
samuel@strandkirken.dk
Træffes bedst mandag - torsdag
   

Vil du i kontakt med kirkens præster?
Klik HER

 

 

 










 

Ophavsret: